W dniach 6-7 maja 2010 r. odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku X edycja Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”. Tematem przewodnim olimpiady był Kanał Elbląski, gdyż w bieżącym roku obchodzimy 150-lecie jego uruchomienia. Olimpiada była organizowana wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Elblągu Wydział Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu i Dyrekcję Parku Krajobrazowego Wysoczyzna Elbląska. W konkursie brały udział dzieci i młodzież ze szkół powiatu elbląskiego w dwóch kategoriach wiekowych:
▪ VI klasy szkół podstawowych,
▪ gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
Uczestnicy konkursu oprócz rozgrywek indywidualnych, w których rozwiązywali pisemny test, składający się ze 100 pytań z zakresu historii powiatu elbląskiego, historii Kanału Elbląskiego, ekologii i ochrony środowiska, a także botaniki i geografii, brali udział w rozgrywkach drużynowych.
Trzyosobowe drużyny musiały opracować i udzielić odpowiedzi na cztery zadania. Każda z drużyn musiała też zaprezentować wykonany przez siebie fotoreportaż na temat „Piękna nasza okolica cała”. Pytania zostały przygotowane przez Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.
Dla laureatów Olimpiady Starostwo Powiatowe ufundowało nagrody z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Były to m.in.: rowery, kamery, aparaty cyfrowe, MP3, MP4, pendrivy oraz książki.
W X Olimpiadzie „Przyroda i historia powiatu elbląskiego” w kategorii indywidualnej zwyciężyli:

• Szkoły Podstawowe
I miejsce - Artur Hatle z SP w Zwierznie,
II miejsce - Wiktoria Jakubowska z SP w Zwierznie,
III miejsce - Klaudia Sadłowska z SP w Zwierznie,
IV miejsce - Karolina Tabor z SP w Rogajnach.

I miejsce - Elwira Bębenek z Gimnazjum w Dobrym,
II miejsce - Agnieszka Kupryjaniuk z ZS w Pasłęku,
III miejsce - Julia Dorniak z Gimnazjum nr 1 w Pasłęku,
IV miejsce - Urszula Dyl z Gimnazjum w Dobrym.

Zespołowo najlepsi okazali się w poszczególnych kategoriach:
&llt;br /> • Szkoły Podstawowe
I miejsce - SP w Zwierznie,
II miejsce - SP nr 2 w Pasłęku,
III miejsce - SP w Młynarach.

I miejsce - Gimnazjum w Dobrym,
II miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku,
III miejsce - Gimnazjum w Stankowie.

Ponadto Komisja Konkursowa przyznała wyróżnienia za wykonanie fotoreportażu i jego prezentację:

• Szkoły Podstawowe
I miejsce - SP w Zwierznie,
II miejsce - SP w Gronowie Elbląskim,
III miejsce - SP nr 2 w Pasłęku.

I miejsce - Gimnazjum w Stankowie,
II miejsce - Gimnazjum nr 1 w Pasłęku,
III miejsce - Gimnazjum w Dobrym.

Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki.

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom.
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wyniki X edycji Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Wyniki X edycji Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Wyniki X edycji Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Wyniki X edycji Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”