Jeszcze nie przebrzmiała studniówka klas kończących, a Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku otwiera swoje drzwi dla nowych uczniów. Mamy co pokazać i jest co oglądać. Od musztry klas mundurowych, analizy produktów spożywczych, gier ekonomicznych, przygotowania i serwowania potraw aż po prace mechaniczne, budowlane, kończąc na agrobiznesie.

ZSEiT w Pasłęku kształci w różnych zawodach: szkoły średnie: ekonomiczne, agrobiznesu, żywienia i usług gastronomicznych, przetwórstwa spożywczego, obronne oraz szkoły branżowe: mechanik samochodowy, mechanik operator maszyn rolniczych, stolarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych, kucharz.

Sieć doradców zawodowych powiatu elbląskiego, w porozumieniu z Urzędem Pracy i pracodawcami naszego regionu, przygotowała listę zawodów deficytowych. Wszystkie te zawody znalazły się w ofercie kształcenia w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Przed podjęciem decyzji o kierunku kształcenia uczniom i ich rodzicom pokazujemy i przekazujemy wszystko na temat zawodu, stanowiska pracy, możliwości zatrudnienia.

Te działania to wynik ogromnej pracy nauczycieli „branżowców” naszego powiatu, którzy umożliwili 16 i 17 stycznia 2018 r. udział młodym ludziom w czynnościach związanych z poznaniem wymarzonego zawodu.

Wybierasz pracę na całe życie – to wybierz dobrze. Zobacz, spróbuj, zapytaj i posłuchaj, a na koniec zrób to sam. To najlepsza recepta dla każdego, kto działa z głową.

Doradcy zawodowi z powiatu wiedzą, co robią. Współpraca szkół w powiecie na wysokich obrotach. Owocna.

Koordynator doradztwa zawodowego – Anna Zalewska