Kolejny rok można zaliczyć do obfitujących w sukcesy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.
W piątek, 9 kwietnia 2010 r. odbyły się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie XXXIV eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Olimpiada przebiega w trzech etapach: szkolny, okręgowy i centralny. Uczniowie mogą brać udział w 5 blokach tematycznych: produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, agrobiznes, mechanizacja rolnictwa oraz żywienie człowieka.
Do etapu okręgowego z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku zakwalifikowało się pięcioro uczniów:
- Michał Zwierski - blok produkcji zwierzęcej,
- Paweł Harasym - blok produkcji roślinnej,
- Marta Kosewska - blok agrobiznes,
- Adam Kwieciński - blok agrobiznes,
- Jarosław Hałuszk - blok agrobiznes.
Ogólnie do eliminacji okręgowych przystąpiło 140 uczniów z 32 szkół o profilu rolniczym. Eliminacje miały na celu sprawdzenie wiedzy teoretycznej w formie testu , 60 pytań oraz wiedzy praktycznej, czyli wykazanie się określonymi umiejętnościami. Wiedzą na wysokim poziomie wykazali się dwaj uczniowie: Michał Zwierski - III TA w bloku produkcji zwierzęcej zajmując II miejsce i Paweł Harasym , kl. IV TA w bloku produkcja roślinna zajmując III miejsce. Obaj uczniowie , finaliści etapu okręgowego zakwalifikowali się do etapu centralnego. Biorąc pod uwagę fakt, że nauka produkcji zwierzęcej i produkcji roślinnej programowo trwa tylko rok, to osiągnięcie tak wysokiej lokaty jest niewątpliwym sukcesem ich opiekunki p. Marianny Sztwiertni, ale także samych uczniów i ich wytężonej pracy.
Ponadto Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku został wyróżniony pucharem za zajęcie III miejsca w ogólnej punktacji 32 szkół biorących udział w olimpiadzie. Tradycją szkoły jest uczestnictwo naszych uczniów w corocznie przeprowadzonej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych i zdobywanie wysokich lokat na szczeblu centralnym.

W roku 2009 Adam Kwieciński został laureatem stopnia centralnego w bloku agrobiznesu, w roku 2008 sukces odniósł Paweł Kosieradzki , laureat etapu centralnego w bloku produkcji zwierzęcej oraz Krzysztof Kurek , finalista etapu centralnego w bloku agrobiznesu.
Udział uczniów w eliminacjach centralnych Olimpiadach Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w roku 2009 zapewnił Zespołowi Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w rankingu szkół ponadgimnazjalnych w Polsce organizowanych przez „Rzeczpospolitą” V miejsce w województwie warmińsko-mazurskim.
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Sukces uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Sukces uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Sukces uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Sukces uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku