Oś Priorytetowa 9 - "Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych"

Działanie 9.1 - "Infrastruktura ochrony zdrowia"

Poddziałanie 9.1.1. - "Rozwój specjalistycznych usług medycznych"

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014 – 2020

Całkowita wartość projektu: 2 098 419,92 zł

Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 1 690 785,67 zł

Wkład własny szpitala: 399 184,25 zł

Projekt polega na budowie nowego budynku na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji Dziennej i Fizjoterapii oraz Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, w pobliżu dotychczasowego zespołu zabudowy szpitala w Pasłęku.

Do budynku zostanie przeniesiony Zakład Rehabilitacji Leczniczej, który aktualnie realizuje świadczenia w zakresie fizjoterapii. Po zrealizowaniu projektu rozszerzy on swoją działalność o Ośrodek Dzienny Rehabilitacji (nowa usługa - uzupełniająca lukę w systemie zdrowia w powiecie elbląskim), na co pozwoli większa powierzchnia użytkowa nowego budynku niż dotychczasowych pomieszczeń zajmowanych przez ZRL. Do budynku zostaną przeniesione trzy poradnie specjalistyczne z budynku przy ul. Plac Grunwaldzki 8, oddalonego o 0,5 km i wynajmowanego przez Wnioskodawcę oraz nowo utworzona Poradnia Rehabilitacyjna.

Rozwiązanie takie przyczyni się do konsolidacji świadczenia usług zdrowotnych przez szpital, poprawie ulegnie jakość i dostępność do diagnozy i terapii pacjentów w warunkach ambulatoryjnych. Obiekt wybudowany w ramach realizacji projektu zabezpieczy całkowicie zapotrzebowanie lokalowe w zakresie rehabilitacji i pozwoli na zwiększenie efektywności i liczby przeprowadzanych zabiegów. Dodatkową korzyścią będzie zwolnienie dotychczas zajmowanych pomieszczeń, które zostaną zagospodarowane przez Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i pozwolą na zwiększenie komfortu pobytu pacjentów ZOL, a nawet na zwiększenie liczby łóżek tym oddziale. Efektem ekonomicznym projektu będzie spadek stałych kosztów związany z zaprzestaniem wynajmowania pomieszczeń na potrzeby 3 poradni oraz wzrost dochodów związany ze zwiększeniem liczby zabiegów rehabilitacyjnych, zakontraktowaniem nowych usług oraz z tytułu zwiększenia liczby pacjentów ZOL. W ramach projektu zostanie zakupiony innowacyjny sprzęt pozwalający zwiększyć jakość świadczonych usług z zakresu rehabilitacji.

Inwestycję rozpoczęto w dniu 14 grudnia 2017 roku.
Planowany termin zakończenia październik 2018 roku.

Info: Szpital