Po sześciu miesiącach do Braniewa powrócili żołnierze pierwszej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie.

W misji NATO, która ma charakter obronny i odstraszający – uczestniczą żołnierze kilkunastu krajów, m.in. Polski, Kanady, Albanii, Słowenii, Hiszpanii i Włoch. Trzon polskiego kontyngentu stanowili żołnierze 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, którzy w piątek po sześciu miesiącach misji powrócili do kraju.

Żołnierze przyjechali do Braniewa w piątek rano, tu odbyło się uroczyste powitanie i defilada.

Na zaproszenie Dowódcy  9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej  płk. Jacka Ostrowskiego w powitaniu żołnierzy uczestniczył Dyrektor ZSEiT  Marian Matuszczak. Podczas spotkania Dowódca Brygady dziękował za wsparcie żołnierzy pierwszej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie - za udział kadetów pożegnaniu  żołnierzy. Dyrektor Matuszczak  również podziękował za dotychczasową współpracę i wręczył okolicznościowy upominek.

Dla żołnierzy biorących udział w misji wsparcie uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku było bardzo ważne, przyczyniło się do tego, by lepiej przetrwać niełatwy okres, zwłaszcza rozłąkę z rodzinami.

Info ZSEiT: mjr Bolesław Czechowski