MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW oraz Biuro Podróży Variustur w Elblągu zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga.

Grudniowa  wycieczka dla fanów dwóch kółek będzie wpisywała się w szybko zyskujący na popularności trend turystyki kulinarnej.

- To  już ostatnia w 2017 roku Miejska Wycieczka Rowerowa, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z PTTK Oddziałem Ziemi Elbląskiej, Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych TUW i Biurem Podróży Variustur – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

TRASA:Elbląg-PomorskaWieś-Zalesie-Borzynowo-Leszczyna-Aniołowo-Bogaczewo-Komorowo Żuławskie-Elbląg.

Łączna długość trasy wynosi około 38 kilometrów.

Organizatorzy zapraszają na wycieczkę podczas której  zaplanowano odwiedziny wsi Aniołowo, słynącej z organizowanych corocznie Zlotów Aniołów. Specjalnie dla uczestników odbędą się warsztaty kulinarne przybliżające trudną sztukę smażenie racuchów zwanych ,,ruchańcami''. Grudniową temperaturę ocieplą też smakowite napoje anielska pokusa i diabelska kita.

W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na odpoczynki i robienie zdjęć. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru, gdyż na trasie są bardzo ograniczone możliwości naprawy.

Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

- Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i krótkich odcinkach dróg płytowych i gruntowych. Dla pierwszych 20 osób nie zabraknie też prezentów od Świętego Mikołaja – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

- Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę. Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas i poznać ciekawe miejsca. Udział w wycieczce kosztuje 10 zł od osoby i jest związany z kosztem przygotowania warsztatów kulinarnych - wyjaśnia Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na http://www.mosir.elblag.eu/

Wycieczka startuje 10 grudnia o godzinie 10.00 z polany z wiatami w Bażantarni.