Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu w porozumieniu z Niemieckim Ośrodkiem Szkoleniowym Dla Techniki Rolniczej , DEULA w Nienburgu oraz Dolnosaksońską Izbą Rolniczą w Hanowerze realizuje projekt praktyk zawodowych w nowoczesnych gospodarstwach rolnych na terenie Niemiec. Chęć udziału w tym projekcie wyraziło 4 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Kandydaci musieli spełnić wiele warunków: wywodzić się z gospodarstw rolnych, znać język niemiecki w stopniu umożliwiającym swobodne porozumiewanie się, posiadać prawo jazdy kat B i T, a przede wszystkim zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną w języku niemieckim. Dzięki solidnemu przygotowaniu pod doświadczonym okiem nauczycielki języka niemieckiego w ZSEiT pani Danuty Kosobudzkiej cała czwórka bardzo dobrze wypadła w rozmowie i została zakwalifikowana do wyjazdu.
Wśród 80 uczniów z całej Polski w projekcie weźmie udział: Marek Kopal, Mariusz Pilimon, Mateusz Samojłowicz i Grzegorz Śrębowaty - wszyscy z klasy IV Technikum Agrobiznesu. Praktyka odbędzie się w terminie lipiec - sierpień 2010 r.
Przed praktyką uczniowie odbędą dodatkowe szkolenie w Ośrodku Szkoleniowym dla Techniki Rolniczej- DEULA z obsługi maszyn rolniczych oraz bhp. W trakcie praktyki uczestnicy zapoznają się z nowoczesnymi maszynami rolniczymi oraz nowymi technologiami w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej. Po ukończeniu praktyk uczestnicy otrzymają certyfikaty, dokumenty „Europass-Mobility” oraz zaświadczenia i dyplomy ukończenia praktyki.
Uczniom i ich nauczycielce serdecznie gratulujemy sukcesu, życząc jednocześnie powodzenia w trakcie odbywania dalszych szkoleń i praktyk.
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Uczniowie ZSEiT w Pasłęku jadą na praktyki zagraniczne