W ramach projektu „Nauczyciel – menadżer w innowacyjnej szkole” realizowanego w programie Erasmus+ pracownicy Liceum Plastycznego wzięli udział w kursach podnoszących jakość pracy nauczyciela. Od 21-26 sierpnia dyrektor Krystyna Brinkiewicz oraz Joanna Jastrzębska i Anna Bazylczyk, nauczycielki zaangażowane w realizację Europejskiego Planu Rozwoju Szkoły, rozwijały swoje kompetencje w Teacher’s Academy mieszczącej się we Florencji.

Kursy poprowadzone były na wysokim poziomie i dotyczyły tematyki:

- Satysfying school experience - strategies and skills for teachers,

- Happy Schools: positive education for well-being and life skills development,

- Classroom management solutions for teachers: new methodologies, effective motivation, cooperation and evaluation strategies.

Pokazywały między innymi, jak skutecznie i w sposób nieszablonowy prowadzić ewaluację wewnętrzną, w jak kształtować w uczniach tzw. miękkie umiejętności. Nauczycielki dostały narzędzia, które skutecznie pomogą uczniom w walce ze stresem, w planowaniu celów oraz w organizacji pracy. Kursy podkreślały również, jak ważna jest współpraca w zespołach nauczycielskich i jak skutecznie je organizować.

Wyjazd był doskonałą okazją do poszerzenia kontaktów i zapoznania się z kulturą i systemami edukacji w innych krajach europejskich. Kolejnym krokiem przewidzianym w Europejskim Planie Rozwoju Szkoły będą szkolenia Rady Pedagogicznej, podczas których uczestniczki programu podzielą się zdobytą wiedzą z koleżankami i kolegami.

Anna Bazylczyk, Liceum Plastyczne

209928