8 września w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie dyrektor Zespół Szkół w Pasłęku Elżbieta Wasiuk, reprezentując Powiat Elbląski podpisała umowę na realizację projektu „Nowoczesny staż – mobilny uczeń”. Podpisy pod umową złożyli marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz wicemarszałek Miron Sycz.

Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w Technikum Nr 1 w Zespole Szkół w Pasłęku wśród 40 uczniów w zawodzie technik hotelarstwa i technik logistyk. Wsparcie skierowane do uczniów dotyczy poradnictwa edukacyjno-zawodowego, organizacji kursów i staży we współpracy z lokalnymi pracodawcami, ponadto 8 nauczycieli podniesie umiejętności i kwalifikacje zawodowe poprzez realizację studiów podyplomowych i staży u pracodawców.

Szeroki zakres wsparcia ma na celu przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry średniego szczebla do pracy w sektorze turystyki, przedsiębiorczych, kreatywnych, mobilnych na rynku absolwentów szkoły. Nastąpi zacieśnienie, stałej i sformalizowanej współpracy Zespołu Szkół w Pasłęku z lokalnymi pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego.

Projekt będzie realizowany w okresie od 01.09.2017 r. do 31.08.2019 r.

Wsparcie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 – Działanie 2.4 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego, Poddziałanie 2.4.1 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego – projekty konkursowe. Na konkurs wpłynęło łącznie 39 projektów. 8 września 2017 r. umowę podpisano z 5 beneficjentami, w tym z Zespołem Szkół w Pasłęku. W ocenie komisji projekt uzyskał bisko 100% możliwych punktów.  Projekt opracowały: Elżbieta Wasiuk i Grażyna Sadowska.