Targi Przedsiębiorczości Wiejskiej są wydarzeniem, na którym przedsiębiorstwa społeczne z subregionu elbląskiego mogą zaprezentować swoje produkty i usługi. Odbywają się w Elblągu na Starym Mieście 3 września w godzinach 10:00-17:00 w ramach Elbląskiego Święta Chleba. Zgłoszenia można przesyłać tylko do 9 sierpnia 2017.

Targi Przedsiębiorczości Wiejskiej są organizowane przez Stowarzyszenie ESWIP i stanowią część innego wydarzenia: Elbląskiego Święta Chleba, które odbywa się przez cały weekend 1-3 września 2017. W tym czasie elbląska starówka gromadzi tłumy mieszkańców regionu i turystów. Więcej o wydarzeniu można przeczytać tu: http://www.swietochleba.elblag.pl . Organizacje zainteresowane współorganizacją targów prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Jarmarku dostępnym na stronie wydarzenia w zakładce „Dla wystawców” lub w załączniku do niniejszego artykułu oraz o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego pod tym linkiem.

Oprócz infrastruktury zapewnionej przez organizatorów Święta Chleba (dostęp do kabin WC, punktu czerpania wody, pojemników na odpady), podmioty ekonomii społecznej organizujące swoje stoiska w strefie Targów Przedsiębiorczości Wiejskiej są zwolnione z opłat za stoisko oraz za pobór energii elektrycznej. Mogą również nieodpłatnie skorzystać z urządzonego stoiska (miejsce pod namiotem wielkości 15 m linii sprzedażowej x 5 m głębokości, stołów do prezentacji swoich wyrobów, krzeseł). Ilość potrzebnego miejsca i wyposażenia należy wskazać w formularzu zgłoszeniowym.

Ważne informacje (wyciąg z regulaminu Święta Chleba):

- Stoiska należy urządzić w godzinach 9:00-10:00, jednak samochodem można podjechać i wypakować rzeczy tylko do godziny 9:00 i po godz. 20:00.

- Działalność stoisk zaplanowana jest do godz. 17:00, jednak zainteresowane podmioty mogą pozostać na stoisku do końca Jarmarku, czyli do godz. 20:00.

- Wystawcy prowadzący działalność, na którą wymagane są przewidziane prawem koncesje zobowiązani są posiadać aktualne dokumenty zezwalające na prowadzenie takiej działalności.

- Wystawcy zgłaszający zapotrzebowanie na energię elektryczną są zobowiązani do zabezpieczenia odpowiedniej ilości przedłużaczy spełniających wymagane normy bezpieczeństwa. W przypadku stwierdzenia poboru prądu wyższego niż zadeklarowany w formularzu zgłoszeniowym należy liczyć się z nałożeniem na wystawcę opłat w wysokości 180 zł. Skutkować to będzie również odcięciem od zasilania całego stoiska Targów Przedsiębiorczości Wiejskiej bez możliwości ponownego podłączenia się do sieci.

- Wystawcy powinni we własnym zakresie ubezpieczyć się z tytułu odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczyć swoje mienie znajdujące się na terenach targowych.

Dodatkowym elementem targów są warsztaty i pokazy. Zachęcamy organizacje do zaproponowania swojej oferty przez ten sam formularz zgłoszeniowy. Organizator może zabezpieczyć na ten cel wskazane przez Państwa materiały. Warsztaty mogą odbywać się w namiocie o wymiarach 3 m x 3 m wyposażonym w stoły i krzesła dla ok 15 osób. Ostateczną listę organizatorów warsztatów i ich program godzinowy Organizator wybierze w toku indywidualnych rozmów po spłynięciu wszystkich zgłoszeń.

Czekamy za Wasze pomysły i zgłoszenia! Więcej informacji udzielają Paula Rocławska i Anna Śledzińska ze Stowarzyszenia ESWIP telefonicznie 55 235 33 88 lub mailowo p.roclawska@eswip.pl i a.sledzinska@eswip.pl .

REGULAMIN<<