W sobotę, 10 czerwca 2017 r., Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Pasłęku obchodziło szacowny jubileusz 70-lecia działalności edukacyjno-wychowawczej.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. koncelebrowana przez 5 księży związanych ze szkołą; ks. Andrzeja Kłódkę (administratora parafii św. Józefa), ks. Wiesława Rodzewicza (dawnego proboszcza parafii i długoletniego nauczyciela religii w LO), ks. Radosława Hetnerowskiego (obecnego nauczyciela religii w LO), ks. Igora Hubacza (nauczyciela religii greckokatolickiej w LO) i ks. Jana Paszulewicza (absolwenta LO z roku 1968/1969).

Po uroczystym nabożeństwie absolwenci szkoły przeszli ulicami miasta w towarzystwie Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Zielonki Pasłęckiej i w asyście pasłęckich policjantów.

Oficjalne obchody jubileuszu rozpoczęły się o godz. 11 na sali gimnastycznej. Uczestniczyli w nich, oprócz absolwentów także dostojni goście: Sławomir Sadowski - wicewojewoda warmińsko-mazurski, Grażyna Kluge - dyrektor elbląskiego biura regionalnego Urzędu Marszałkowskiego, Ryszard Wroński - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego, Maciej Romanowski – Starosta Elbląski, Edward Skalij – długoletni dyrektor Zespołu Szkół w Pasłęku i przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku, Wiesław Śniecikowski – Burmistrz Pasłęka, Gabriela Effenberg - Naczelnik Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu, członkowie zarządu powiatu elbląskiego i radni powiatowi, przedstawiciele wyższych uczelni – prof. dr hab. Roman Kisiel (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), prof. dr hab. Józef Eugeniusz Sienkiewicz (Politechnika Gdańska), Teresa Bednarz - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Elblągu, która jednocześnie reprezentowała Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty –Krzysztofa Marka Nowackiego oraz Kazimierz Jacek - prezes ZNP Oddział w Pasłęku. W murach naszej szkoły zagościli także dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, placówek wychowawczych, oświatowych i kulturalnych z Pasłęka i okolic, przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminnych i powiatowych oraz organizacji społecznych, a także sponsorzy - nasi lokalni przedsiębiorcy, którzy otworzyli przed nami nie tylko serca, ale i portfele.

Część oficjalną uświetnił program artystyczny oddający atmosferę wspomnień i nostalgii za młodością.

Ważnym momentem obchodów były spotkania poszczególnych roczników absolwentów w gabinetach szkolnych. Po raz kolejny absolwenci spotkali się o godz. 20 na jubileuszowym balu, który zainaugurował uroczysty polonez odtańczony przez nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.

W imieniu organizatorów obchodów 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego pragniemy złożyć serdeczne podziękowania – absolwentom za tak liczny udział w uroczystości, Panu Staroście Maciejowi Romanowskiemu – za wsparcie organizacyjne, pomoc i dobre słowo, Panu Burmistrzowi – Wiesławowi Śniecikowskiemu – za pomoc i życzliwość, naszym sponsorom – za ogromne wsparcie finansowe naszego jubileuszu.

Komitet Organizacyjny Jubileuszu