„To be or not to be?” - zastanawiał się Szekspir, natomiast z innymi trudnymi pytaniami w języku mistrza zmierzyli się uczniowie LP podczas konkursu English Ace 2017. Barbara Borysewicz, Adrianna Gronek i Paulina Kownacka poradziły sobie z nimi doskonale, zajmując wysokie lokaty na poziomie wojewódzkim.

11 uczniów Liceum Plastycznego wzięło udział w konkursie firmy Jersz. Łowcy Talentów Jersz to organizatorzy ogólnopolskich konkursów przedmiotowych i Obozów Talentów. W 2012 roku zostali uhonorowani tytułem „Miejsce Odkrywania Talentów” przyznawanym pod patronatem Dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej  instytucjom wspierającym uzdolnione dzieci i młodzież. Konkurs English Ace powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Pozwala on diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty językowe, motywuje uczniów do rozwijania sprawności językowych oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs sprawdza znajomość słownictwa i gramatyki na poziomie wykraczającym poza podstawę programową, a dodatkowo wiedzę kulturoznawczą, ponieważ około 30% pytań jest związanych z tematem konkursu, jakim jest IRLANDIA.

Wszyscy uczniowie Liceum Plastycznego poradzili sobie bardzo dobrze, natomiast największy sukces w naszym województwie odniosły 3 uczennice. Barbara Borysewicz zdobyła IV miejsce w klasach pierwszych, wśród uczniów klas drugich na VI miejscu uplasowała się Adrianna Gronek, a na podium w klasach trzecich z brązowym medalem stanęła Paulina Kownacka. Gratulujemy uczennicom obszernej wiedzy , bo kto z Was wie, jaka jest najdłuższa rzeka w Irlandii, jakie książki napisał James Joyce, lub co to jest shuttlecock! Przy tak trudnych zagadnieniach pytanie Hamleta wydaje się być „a piece of cake”!

Uczymy się dalej i w przyszłym roku spróbujemy osiągnąć jeszcze więcej.

Joanna Jastrzębska - nauczyciel języka angielskiego w Liceum Plastycznym

English Ace winners M