Sympatyków turystyki rowerowej, zakochanych w żuławskim krajobrazie i spuściźnie menonitów Stowarzyszenie IWA zaprasza w dniu 28 maja 2017 roku do Władysławowa w gminie Elbląg na IV Rowerowy Zawrót Głowy, organizowany dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Powiatu w Elblągu i Wójta Gminy Elbląg.

Szczególnie miło będzie nam gościć mieszkańców gmin: Elbląg, Gronowo Elbląskie iMarkusy, w tym zaprzyjaźnione stowarzyszenia, rady sołeckie, zarządy osiedli oraz sympatyków rodzinnej turystyki rowerowej po malowniczych Żuławach Elbląskich.

Rozpoczynamy o 14.30 rodzinnym rajdem rowerowym "Wzdłuż wierzb i kanałów", prowadzonym przez przewodnika PTTK L. Marcinkowskiego. O 15.00 krótki rajd przełajowy - M. Kamm powiedzie cyklistów po bezdrożach (nomen omen - bo trwa budowa trasy S7) . O godz. 16.00 przewidujemy powitanie gości i występ zespołu „Gronowiacy”. Po 17.00 - parada rowerzystów w strojach retro i jak co roku konkurs na najlepsze stylizacje. Przypominamy, że wybór będzie należał do publiczności.

Partnerskie gminy - Gronowo Elbląskie, Markusy i Elbląg - zadbają by nie zabrakło gier i zmagań na świeżym powietrzu. Tradycyjnie: szusowanie po trawie, toczenie kółka, rzut podkową oraz quizy rowerowe - przewidujemy puchary i nagrody!

Zachęcamy stowarzyszenia, sołectwa, grupy nieformalne i wielopokoleniowe rodziny (min. 5 osób) do wzięcia udziału w konkursie na plakat "Gmina na dwóch kółkach", promujący lokalnąturystykę rowerową.

Przedsięwzięcie zakończymy o godz. 19.30 ogniskiem integracyjnym na terenie placu sportowo-rekreacyjnego Stowarzyszenia IWA. Będzie zupa wiejska cyklisty, chleb ze smalcem, pieczenie kiełbasek i wspólne biesiadowanie.

Zawitajcie do Władysławowa w niedzielę 28 maja 2017 roku, niech nasza miejscowość będzie tego dnia wioską menonitów i rowerów!!!

W imieniu Stowarzyszenia IWA
ElżbietaMieczkowska

pdf Gmina na dwóch kólkach Regulamin 2017 (268 KB)