Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół w Pasłęku aktywnie włączyło się do ogólnopolskiej akcji „II Wielkanocna Paczka dla Bohatera”. Przedsięwzięcie to jest inicjatywą społeczną, której głównym celem jest wsparcie obywateli polskich, którzy walczyli o wolność, suwerenność i niepodległość Ojczyzny w formacjach Wojska Polskiego, sojuszniczych armii państw koalicji antyhitlerowskiej, podziemnych organizacjach ruchu oporu oraz byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów oraz osób represjonowanych przez PRL. Ponadto uczestnictwo w akcji ma na celu popularyzowanie i utrwalanie w pamięci społecznej dziejów walk.

W dniach 17 i 18 marca 2017 r. wolontariusze rozdawali ulotki klientom sklepu Netto w Pasłęku oraz zbierali dary, które będą ofiarowane kombatantom, znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki hojności klientów, odwiedzających w tych dniach sklep, udało się nam zebrać bardzo dużo produktów żywnościowych.

Bardzo dziękujemy darczyńcom, pani kierownik sklepu oraz wszystkim pracownikom za życzliwość i pomoc w organizacji zbiórki. Dziękujemy również naszemu koledze panu Jackowi Matukiewiczowi, który pomógł nam w pakowaniu i transporcie żywności.