Po raz kolejny uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym pokazali, że aby odnieść sukces, należy podążać za swoimi pasjami i wykorzystywać możliwości, jakie daje edukacja. Zimowy semestr nauki zaczęli bowiem od nagród zdobytych w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Drugi semestr nauki w szkołach trwa dopiero od miesiąca, a uczniowie Liceum Plastycznego mają już się z czego cieszyć. W ciągu ostatnich kilku dni zostało bowiem rozstrzygniętych kilka konkursów, w których brali udział. Niewątpliwym sukcesem jest nominacja do nagrody w kategorii grafika warsztatowa w I Międzynarodowym Triennale Grafiki w Cieszynie dla Natalii Parzych, uczennicy klasy III. Do III klasy uczęszcza również Agnieszka Leonowicz, do której trafiło wyróżnienie za obraz „Chciwość” w IX Ogólnopolskim Konkursie Siedem Grzechów Głównych organizowanym przez Pałac Kultury Zagłębia. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Moje krajobrazy” trafiło także do Wiktorii Zientkiewicz, uczennicy kl. IV, za obraz „Stajenka”. Wiktoria Łopatto, uczennica klasy II, otrzymała Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Jury w kategorii grafika warsztatowa w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Ekslibris – Baśnie, Bajki i Legendy Polskie. Wszystkie zawody to prestiżowe wydarzenia, wpisane na stałe w kalendarz konkursów plastycznych w Polsce. Nagrodzonym uczniom – serdecznie gratulujemy!

Uczniów III klas gimnazjów natomiast serdecznie zapraszamy 25 marca w godzinach 10.00-14.00 na Drzwi Otwarte Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, podczas których będzie można zwiedzić pracownie i poznać ofertę kształcenia szkoły.

Anna Bazylczyk, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

lpdzm