W Tolkmicku odbył się coroczny, XXXX już Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem tego turnieju był Zarząd Miejsko-Gminnego ZOSP w Tolkmicku.

W konkursie tym udział brali wychowankowie MOW w Kamionku Wielkim pod opieką wychowawcy Pawła Górnego. Nasi podopieczni wystąpili w składzie: Szymon Dąbrowski, Arkadiusz Krawczyk, Piotr Wiejak, Dastin Burzyński i Patryk Czapka. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego, z podziałem na trzy grupy wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Pytania konkursowe dotyczyły ogólnej wiedzy pożarniczej oraz historii i zasad działania państwowych i ochotniczych straży pożarnych.

Nasi wychowankowie co prawda nie dostali się do kolejnego etapu turnieju, jednak gratulacje dla nich z pewnością się należą za godne reprezentowanie naszej placówki oraz za naukę wielu pytań przed konkursem.

Ponadto nasi podopieczni mieli okazję zobaczyć cały sprzęt strażacki tolkmickich strażaków i dowiedzieć się wszystkiego czego tylko chcieli wiedzieć o straży. Po straży oprowadził nas i opowiadał o zadaniach strażaków oraz o sprzęcie tam znajdującym się w bardzo fachowy i szczegółowy sposób strażak Robert Różeński, za co mu dziękujemy.

Paweł Górny