W dniu 13 stycznia 2010 r. w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyło się spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych powiatu elbląskiego i powiatu braniewskiego na temat obowiązujących przepisów prawnych oraz zasad przygotowywania arkuszy organizacyjnych roku szkolnego.

Temat ten poprowadziła Grażyna Przasnyska Wicekurator Oświaty w Olsztynie.
Na spotkaniu zwróciła się z propozycją organizacji przez powiat elbląski wojewódzkiej konferencji pt. „Dobre praktyki w pozyskiwaniu środków finansowych dla szkół z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”.

Drugą część spotkania z udziałem dyrektorów placówek oświatowych powiatu elbląskiego poprowadziła Gabriela Effenberg, Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu.

Dokonano m.in. uzgodnień dotyczących zasad podziału środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli na 2010 r., w tym na poszczególne placówki oświatowe, omówiono harmonogram konkursów do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, uzgodniono budowę planów rekrutacji na rok szkolny 2010/2011 oraz sprawy związane z realizacją wyliczania średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego za 2009 r.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych powiatów elbląskiego i braniewskiego
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych powiatów elbląskiego i braniewskiego
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych powiatów elbląskiego i braniewskiego
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych powiatów elbląskiego i braniewskiego