Studniówka to jedna z pierwszych, szczególnie ważnych uroczystości dla młodych ludzi, na którą czekają z utęsknieniem od pierwszych dni września. Tym bardziej, że "tę własną" przeżywa się tylko jeden raz w życiu. Wreszcie nadszedł ten dzień, 21.01.2017, kiedy swój pierwszy bal przeżywali uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Bal odbył się w Domu Weselnym „Zacisze”. Studniówkę otworzył oficjalnym przemówieniem Marian Matuszczak - dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Wśród zaproszonych gości, z życzeniami udanej zabawy, pojawili się również: Gabriela Effenberg, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Elbląskiego oraz Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka.

Jak każe tradycja, pierwszy taniec otwierający bal to staropolski polonez. Młodzież, przygotowywana pod okiem Moniki Kucińskiej, z wielkim skupieniem wykonała go w mistrzowskim stylu. Nie zabrakło również walczyka, którego uczniowie zatańczyli z rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Wyśmienita zabawa trwała do białego rana. Nikt tego wieczoru nie myślał o zbliżającym się wielkimi krokami egzaminie dojrzałości. Choć pozostało jeszcze sto dni do matury, już teraz życzymy wszystkim maturzystom "połamania pióra". Nadszedł czas ciężkiej, wytężonej pracy. Bal minął – pora na intensywną naukę!

Do egzaminów maturalnych przygotowują się w tym roku cztery klasy. Tegoroczni abiturienci to uczniowie: klasy IIIa Liceum Ogólnokształcącego o ukierunkowaniu obronnym, z wychowawcą Moniką Kucińską, klasy IIIb Liceum Ogólnokształcącego o ukierunkowaniu obronnym, łączonej z Liceum Pedagogicznym, z wychowawcą Anetą Wołosz, klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, z wychowawcą Robertem Chojnickim oraz IV klasy Technikum Ekonomicznego, łączonego z Technikum Agrobiznesu, z wychowawcą Ryszardem Barszczem.

Marian Matuszczak