Ministerstwo Kultury i  Dziedzictwa Narodowego informuje o rozpoczęciu krajowego etapu selekcji obiektów ubiegających się o Znak Dziedzictwa Europejskiego w edycji 2017. Kandydatem województwa warmińsko-mazurskiego jest zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim.

Wybór projektów nastąpi na podstawie wyników głosowania internetowego. Każda osoba może oddać swój głos na stronie internetowej konkursu pod adresem: http://konkursy.mkidn.gov.pl/. Spośród obiektów, które otrzymają największe poparcie głosujących, Komitet do spraw Znaku Dziedzictwa Europejskiego, powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wskaże dwóch kandydatów, którzy przedstawieni zostaną Komisji Europejskiej, jako laureaci wstępnej selekcji na szczeblu krajowym. Ostateczny wybór zostanie dokonany przez panel ekspertów na poziomie unijnym. W głosowaniu internetowym można brać udział do 30 grudnia 2016 roku. Informacja o wynikach głosowania zostanie opublikowana na stronie internetowej Ministerstwa.

Umieszczenie zamku biskupiego na liście kandydatów do ZDE jest szansą na promocję regionu w całej Polsce, a być może i w Unii Europejskiej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu!