W powiecie elbląskim przebywają uczennice z Regionales Berufsbilungszentrum w Itzehoe (powiat Steinburg, Niemcy). Maria Scheffler, Marie Chantal Frenssen, Giovanna Topf odbywają praktyki z zakresu administracji w Starostwie Powiatowym w Elblągu oraz podległych mu placówkach, a także w firmach na terenie Pasłęka i Elbląga, takich jak KRAM w Pasłęku, ICC SERY Pasłęk oraz Browar w Elblągu.

Po przyjeździe do Pasłęka, 10 października, uczennice i ich opiekuna Damiana Prochotę powitał dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych Marian Matuszczak. Pasłęcka szkoła udziela gościny praktykantkom z Niemiec. Tego samego dnia odbyły się również spotkania ze starostą Maciejem Romanowskim i wiceprezydentem Elbląga Januszem Nowakiem. Zarówno podczas spotkania w Starostwie Powiatowym jak i w trakcie pobytu w Urzędzie Miejskim w Elblągu uczennice zostały zapoznane ze strukturami, zasadami funkcjonowania i zarządzania odwiedzanych jednostek. W kolejnych dniach uczennice z Niemiec poznawały specyfikę prac w poszczególnych wydziałach Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Czas wolny dziewczęta wykorzystują na zwiedzanie miasta i okolic: Starego Miasta w Elblągu, obiektów sportowych, Elbląskiego Parku Technologicznego, Tolkmicka, Kadyn, pochylni i Izby Historii w Buczyńcu. W towarzystwie młodzieży z ZSEiT, która w listopadzie br. wyjedzie na praktyki do Niemiec, uczennice zobaczyły również zamek w Malborku.