14 września na auli Zespołu Szkół w Pasłęku organizatorzy obozu sprawnościowego Rekrut 2016 podsumowali pierwszą edycję tej imprezy. Uczestnikami obozu byli uczniowie klas bezpieczeństwa publicznego i mundurowo-sportowej, którzy zmierzyć się musieli z konkurencjami sprawdzającymi ich wytrzymałość, kondycję fizyczną i umiejętności strzeleckie. Najważniejsza jednak była współpraca w drużynie, odpowiedzialność za grupę i chęć pomocy tym, którzy słabiej radzili sobie w pokonywaniu trudności.

Podsumowania obozu dokonali organizatorzy – nauczyciele Zespołu Szkół w Pasłęku: Magdalena Bała, Tomasz Chyliński, Elżbieta Czerska, Tadeusz Gębarowski, Emilia Kołecka-Duda, Mariusz Mackiewicz, Tomasz Tuniewicz i Agnieszka Wojczys. W kilkuminutowej prezentacji przedstawili przygotowania oraz przebieg zmagań oraz przedstawili zwycięską drużynę.

W obecności starosty Macieja Romanowskiego, który objął Rekruta 2016 honorowym patronatem oraz wsparł organizatorów materialnie, każdy uczestnik obozu otrzymał certyfikat i pamiątkowy medal.

Na zakończenie organizatorzy podziękowali sponsorom, którzy okazali życzliwość i wspomogli organizację obozu sprawnościowego dla młodzieży. Są to: Starosta Elbląski, Gmina Wilczęta, Koło Łowieckie Bóbr w Pasłęku i pan Mariusz Ficak, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy, Restauracja Boston, Piekarnia Raszczyk, pani Janina Cieśla, pani Wanda Harhaj, pani pani Halina Jankowska, Anna Koroblewska, firma KRAM S.A, pan Andrzejowi Tkaczyk (kierownik pasłęckiego oddziału Agroma Olsztyn Grupa Sznajder), pan Łukasz Gwara, pan Kamil Szulago, pan Leszek Lachowicz, pan Mirosław Krajnik, pan Grzegorz Rogalski AGRO CZĘŚCI, pan Grzegorz Majewski, pan Jerzy Przedpełski, pan Rafał Żukowski, pani Maria Zarzeka. Dziękujemy za Państwa bezinteresowną pomoc, życzliwość i przyjaźń. Jednocześnie życzymy naszym Dobroczyńcom powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń oraz sukcesów zawodowych.

Dyrekcja ZS w Pasłęku i organizatorzy Obozu Rekrut 2016