1 września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Wszystkich serdecznie powitała dyrektor Katarzyna Panimasz, która szczególne słowa skierowała do uczniów klas pierwszych, życzyła młodzieży wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Przekazała również słowa skierowane do społeczności szkolnej przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego oraz senatora Jerzego Wcisłę.

W inauguracji roku szkolnego 2016/17 wzięli także udział zaproszeni goście, starosta Maciej Romanowski i przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Wolska. Maciej Romanowski przekazał m.in. informacje na temat inwestycji i prac remontowych, które udoskonalą halę sportową, boiska oraz przyszkolne parkingi. Pani Wolska życzyła uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

W Zespole Szkół w Pasłęku naukę rozpocznie 160 uczniów klas pierwszych liceum, technikum i ZSZ oraz słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Będzie to kolejny rok zmagań w zdobywaniu wiedzy, czas licznych doświadczeń, pogłębiania zainteresowań i odkrywania nowych pasji. Tego nam wszystkim życzymy!

m.b.