18 września w Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznym w Olsztynku odbędą się, organizowane przez Urząd Marszałkowski, Dożynki Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Gminy, jak co roku, rywalizować będą o zaszczytny tytuł najpiękniejszego dożynkowego wieńca. Organizatorzy pragną uroczystość tę uświetnić dodatkowymi elementami, wiążącymi się z bogatą kulturą i tradycją Warmii i Mazur i dlatego zwracają się z prośbą o aktywny współudział w tych przygotowaniach.

Po pierwsze:

Wspólnymi siłami i talentem przygotować chcemy na tę uroczystość równiankę, składającą się z 1050 kwiatów, tylu, ile lat upłynęło od chrztu Polski. Równiankę zawiesimy w miejscu, gdzie odbędzie się msza święta i inne uroczystości związane z tym wydarzeniem.

Prosimy o wsparcie tego zamysłu i przygotowanie kwiatów z bibuły, zgodnie z tradycją: maków, chabrów i innych kwiatów polnych, które spleciemy w wielki, wspólny wieniec.

Po drugie:

Ogłaszamy konkurs na wykonanie tradycyjnej tkaniny ozdobionej warmińskim i mazurskim haftem. Warto przypomnieć, że tkanina ta w przeszłości nie miała sobie równych i ozdabiała wnętrza domów, zadziwiając kunsztem i kolorowym wzornictwem. Można zgłosić tkaniny, hafty wykonane wcześniej.

Regulamin konkursu oraz informacje organizacyjne prześlemy w terminie późniejszym, w tej chwili zależy nam na powiadomieniu Państwa o tych projektach, z prośbą o rozważenie swojego udziału.

Zainteresowane Koła i Osoby prosimy o zgłoszenie udziału do 22 sierpnia; kontakt telefoniczny Irena Fugalewicz 668 009 711 lub mailem: irena.fugalewicz@op.pl

Organizator: Jantom Art sp. z o.o.| 40-005 Katowice, ul. Moniuszki 4/9 J kom. +48 883 927 420 i email: info@jantom.org , www.jantom.org