Ruszył nabór do Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Wnioski będą przyjmowane do 5 sierpnia br.

Głównym celem programu jest wspieranie kontaktów i współpracy młodzieży polskiej i ukraińskiej na rzecz budowania przyjaznych relacji między społeczeństwami obu państw. W tym roku priorytetami programu są: wzmacnianie dialogu międzykulturowego poprzez budowanie postaw otwartości i tolerancji wśród młodych ludzi; wspieranie aktywnych postaw obywatelskich; odkrywanie wspólnych korzeni, przezwyciężanie uprzedzeń i stereotypów w postrzeganiu wspólnej historii oraz współczesnych relacji obu narodów; włączanie osób z mniejszymi szansami we wspólne inicjatywy; upowszechnianie wartości europejskich i doświadczeń współpracy euroatlantyckiej.

Wnioski mogą składać organizacje, których działania skierowane są do młodzieży (np. organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i oświatowe).

W 2016 roku na dofinansowanie projektów Ministerstwo Edukacji Narodowej przeznaczyło 3,8 mln zł.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków realizacji polsko-ukraińskich projektów współpracy młodzieży w 2016 r. są dostępne na stronie: http://www.wymianymlodziezy.frse.org.pl.