Oficjalne zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Szkół Zawodowych w Pasłęku zgromadziło znamienitych gości. Obecni byli: Pani Gabriela Effenberg, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu, Pani Teresa Brewka, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku oraz Pani Agnieszka Pocełujko, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku.

Po powitaniu przybyłych gości przez prowadzącą akademię Małgorzatę Wolską, głos zabrała Pani Dyrektor Maria Kizyk, która podsumowała kończący się rok szkolny, podziękowała Gronu Pedagogicznemu za wykonywanie swojej misji, pracownikom szkoły za trud i wysiłek w codziennej pracy, a obecnym przedstawicielom jednostek samorządowych - za wieloletnią współpracę. Podziękowała także kierownictwu i pracownikom Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku za współpracę w realizacji wspólnych celów.

Następnie głos zabrała Pani Gabriela Effenberg Naczelnik PEKS. W swoim wystąpieniu pogratulowała młodzieży i nauczycielom osiągniętych wyników w nauce i z egzaminu gimnazjalnego, zachęcała absolwentów do kontynuacji nauki oraz życzyła udanych wakacji. Na ręce Pani Dyrektor przekazała upominek od Starosty Elbląskiego. Pani Agnieszka Pocełujko i Pani Teresa Brewka również pogratulowały osiągniętych wyników i życzyły wspaniałego odpoczynku wakacyjnego.

Zanim najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody, Pan Ryszard Zawistowski, p.o. kierownika OSiW w Pasłęku podsumował miniony rok szkolny i odczytał list w imieniu Komendanta Głównego OHP Marka Surmacza skierowany do młodzieży, a pedagog ośrodka Pani Agnieszka Baranowska odczytała list w mieniu Pani Kierownik OSiW Beaty Winiewskiej -Kowal.

Następnie zostały rozdane nagrody rzeczowe, dyplomy i wyróżnienia słuchaczom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i wysoką frekwencję na zajęciach dydaktycznych. Wychowawcy klas rozdali zaświadczenia potwierdzające uzyskanie promocji na semestr programowo wyższy oraz świadectwa ukończenia gimnazjum. Ponadto, przedstawiciele klasy II Gimnazjum dla Dorosłych w krótkich ale serdecznych słowach pożegnali absolwentów, natomiast reprezentanci - absolwenci klasy III gimnazjum podziękowali kwiatami nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły i ośrodka za serce, uśmiech, dobre słowo i codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie uczniowskich wnętrz. Po części oficjalnej, przybyli na akademię goście i słuchacze zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez OSiW OHP w Pasłęku. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.

Małgorzata Wolska