Przejdź do treści.

Menu

7 czerwca na Stadionie Miejskim w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Po bardzo dobrym występie w Licealiadzie Powiatowej kolejny sukces odnieśli reprezentanci Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, którzy w klasyfikacji drużynowej chłopców zajęli I miejsce w województwie, natomiast drużyna dziewcząt uplasowała się na IV miejscu.

Indywidualnie najlepiej wypadł Konrad Szynkowski, zdobywając złoty medal w skoku w dal (6.26) oraz brązowy w biegu na 100m (11,54). Tytuł mistrza województwa zdobył również Mariusz Bołdysz,  wygrywając pchnięcie kulą wynikiem 11,98. Miejsca na podium zdobyli także: Bartłomiej Słowiński – srebrny medal w biegu na 400m ( 54,18 ), Krystian Nadolski – brązowy medal w skoku w dal ( 5,79 ) oraz Kacper Zygmunt – brązowy medal w biegu na 200m ( 25,04 ).

Powody do zadowolenia miały też dziewczęta, które wprawdzie nie zmieściły się na podium w klasyfikacji drużynowej, ale indywidualnie medalistkami mistrzostw województwa zostały: Żaneta Tymicka – złoty medal w biegu na 400m, Paulina Żochowska – srebrny medal w biegu na 200m oraz brązowy w biegu na 100m, Aleksandra Flis – brązowy medal w rzucie oszczepem oraz sztafeta dziewcząt 4x100m ( Aleksandra Flis, Żaneta Tymicka, Paulina Żochowska, Agata Szymańska ) – brązowy medal.

Punktowane miejsca zajęli także: Agata Szymańska, Marcin Tyburski, Jacek Plawgo, Kacper Trachniewicz, Arkadiusz Tabaka oraz Andrzej Ponichtera.

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:             Klasyfikacja drużynowa chłopców:

1. ZS Lubawa                                               1. ZSEiT Pasłęk
  2. ZSiPO Lidzbark Warmiński                   2. ZS Lubawa
  3. ZS Pasłęk                                                 3. ZSiPO Lidzbark Warmiński
  4. ZSEiT Pasłęk                                          4. ZSE Olsztyn
  5. ZS Nr 2 Szczytno                                    5. ZS Pasłęk
  6. ZS Nr 1 Szczytno                                     6. ZSzUJN Górowo Iławeckie

Startowało 9 drużyn.                                   Startowało 12 drużyn.

Uczniów ZSEiT do zawodów przygotowali nauczyciele: Robert Koszyk i Robert Chojnicki.