W tym tygodniu Zarząd Powiatu pracował na wyjazdowym posiedzeniu w Markusach. Poza bieżącymi sprawami powiatu, Zarząd analizował stan dróg powiatowych na terenie gminy Markusy. Dokonano również objazdu dróg, które zdaniem mieszkańców gminy wymagają szybkiego remontu.

W spotkaniu z Zarządem Powiatu wzięli udział: wójt Dorota Wasik, radna powiatu Halina Chabowska-Pędrak, radni gminy Markusy wraz z przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Piaskowskim oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Tadeusz Przyborski.

W wyniku dyskusji ustalono, że w najbliższym czasie zostanie uzgodnione priorytetowe zadanie remontowe, które w miarę posiadanych środków finansowych, zostanie zrealizowane jeszcze w 2016 roku.

Ponadto podpisana została umowa pomiędzy Zarządem Powiatu a Gminą Markusy na realizację zadania pn. „Remont pobocza drogi powiatowej nr 1121N na odcinku Żurawiec – Krzewsk”. Wykonanie pobocza przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa osób poruszających się tym odcinkiem drogi.