W Olsztynie 6 czerwca ogłoszono wyniki 13. edycji konkursu „Godni Naśladowania”. Konkurs organizowany jest od 2014 roku przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z samorządem województwa. W gronie laureatów znalazły się dwie organizacje z powiatu elbląskiego.

Celem konkursu jest przede wszystkim promowanie działalności obywatelskiej i aktywności społecznej, realizowanych głównie przez organizacje pozarządowe, ale również przez grupy nieformalne. Co roku do organizatorów konkursu wpływa wiele kandydatur do nagród, co świadczy o rosnącym prestiżu tego konkursu, a laureaci uzyskują uznanie wśród całego sektora pozarządowego. Konkurs przeprowadzany jest w 8. kategoriach. Nagrody finansowe zdobyte w konkursie zasilają działalność statutową wyróżnionych organizacji.

W kategorii „Najlepsza inicjatywa na rzecz osób starszych w województwie warmińsko-mazurskim” wyróżnienie otrzymało Towarzystwo Przyjaciół LO w Pasłęku za inicjatywę „Turniej muzyczny - Muzyka łączy pokolenia”.

W kategorii „Najlepsza inicjatywa organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego o charakterze międzynarodowym” pierwszą nagrodę przyznano Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju wsi Aniołowo za inicjatywę „Aniothelo” Aktywni we wspólnej Europie.