20 maja w auli Zespołu Szkół w Pasłęku odbył się II Powiatowy Ortograficzny Konkurs Języka Niemieckiego "Meister der Rechtschreibung", który zorganizowali nauczyciele języka niemieckiego Zespołu Szkół w Pasłęku we współpracy z TPLO w Pasłęku. W tym roku przedsięwzięcie zostało objęte patronatem przez Starostwo Powiatowe, które było sponsorem nagród.

W konkursie wzięła udział młodzież szkół gimnazjalnych z Pasłęka, Dzierzgonia, Wilcząt i Rychlik. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, a do zmagań z zadaniami ortograficznymi przystąpiło 32 uczniów. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, m.in. słuchawki, pendrive’y i książki.

Najlepsza okazała się uczennica Gimnazjum nr 1 Weronika Zielińska, która zajęła I miejsce, II miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 1 Maksymilian Terebus, zaś III miejsce Mateusz Sitek z Gimnazjum w Dzierzgoniu.

Dziękujemy nauczycielom szkół gimnazjalnych za przygotowanie uczniów i opiekę nad nimi, zaś zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

Tomasz Rozenbajgier