20 maja w Domu Pomocy Społecznej w Rangórach odbyła się „Majówka rodzinna”. Po raz czwarty placówka podjęła się organizacji tej imprezy w plenerze. W założeniach przedsięwzięcie ma na celu podtrzymanie więzi z rodzinami, przyjaciółmi oraz integrację z osobami niepełnosprawnymi, a także ze środowiskiem lokalnym.

Dyrektor Domu Izabela Misiak przywitała wszystkich gości. Kolejno przemawiała Joanna Naspińska - członek Zarządu Powiatu w Elblągu, następnie Tomasz Domżalski - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu oraz Ryszard Zagalski - przewodniczący Rady Powiatu w Elblągu.

W trakcie „Majówki” mieszkanki Domu zaprezentowały swoje umiejętności gry na pianinie. Warto zaznaczyć, że bardzo efektownie zagrała nasza najstarsza, mająca 96 lat mieszkanka.

Miłej atmosferze towarzyszyły specjały z „Wiejskiego stołu” oraz aromatyczne potrawy z grilla przygotowane przez pracowników Domu. W tle rozbrzmiewała biesiadna muzyka z aranżacją i wokalem pracownika z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej „KROKUS” we Władysławowie. Tańce, śpiew, znane i lubiane melodie sprawiły wszystkim uczestnikom wiele radości.

Pod koniec imprezy podziękowano wszystkim uczestnikom dzisiejszej „Majówki” oraz firmom wspierającym nasz Dom, tj.: Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Usługowo-Handlowemu „EDBA” z Myślęcina, Hurtowni Artykułów Spożywczych „KAMAL” z Elbląga, Hurtowni Artykułów Spożywczych „DANA” z Elbląga, Firmie „FARMPOL” z Gdańska, Restauracji „STUDNIA SMAKÓW” z Elbląga, Firmie Masarniczej „SINKO” z Dzierzgonia, Fabryce Mebli „WÓJCIK” z Elbląga, Hurtowni jaj „MAJER” z Gdyni, Firmie Handlowo-Usługowej „ASTON” z Gronowa Górnego, Hurtowni Rolno–Spożywczej „WITAMINA” z Elbląga, Przedsiębiorstwu Handlowemu „OPTIMA” z Elbląga.