Uczniowie Technikum nr 1 w Zespole Szkół w Pasłęku, kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa, wzięli udział w Targach "MAZURY HoReCa festiwal smaków". To typowa impreza branżowa hotelarsko-gastronomiczna skierowana do profesjonalistów z branży turystycznej. Na tego typu imprezie nie mogło zabraknąć naszych uczniów, którzy po szkole będą pracować w najlepszych hotelach i restauracjach.

Na targach mogliśmy zapoznać sie z ofertą produktów, akcesoriów, usług i rozwiązań produktową ponad 100 firm z branży hotelarskiej i gastronomicznej.   Największą atrakcją okazały się konkursy i pokazy przygotowane przez organizatorów. Najlepszy deser lodowy, Gęsina w Restauracji, Festiwal Food Trucków, Wielkie Gotowanie Zupy Rybnej to tylko kilka z przygotowanych atrakcji. Przez cały czas trwania targów odbywały się pokazy i warsztaty gotowania.

Nasza obecność na tego typu imprezie jest związana bezpośrednio z kierunkiem kształcenia, jaki wybrali nasi uczniowie. Poznawanie nowych trendów w hotelarstwie i gastronomii jest lekcją obowiązkową, którą odrabiamy zawsze z największą przyjemnością. Następna lekcja w Hotelu Hilton w Gdańsku na warsztatach praktycznych z pracy recepcji.

Aleksandra Szymańska