W dniu 24 marca na sesji Rady Powiatu w Elblągu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Elbląskiego przyznanych za I semestr roku szkolnego 2015/2016 uczniom szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Elbląski. Stypendia otrzymało 61 uczniów, którzy uzyskali średnią ocen, co najmniej 5,00 oraz ci, którzy zdobyli laury na olimpiadach, konkursach tematycznych, artystycznych i plastycznych oraz zawodach sportowych o zasięgu wojewódzkim i ogólnokrajowym.

Rozdysponowana łączna kwota na stypendia za semestr I roku szkolnego 2015/2016 wynosi 30 890 zł. Wysokość przyznanych indywidualnie stypendiów stanowi kwotę pomiędzy 400 zł a 600 zł.

W Zespole Szkół w Pasłęku przyznano stypendia 42 uczniom: Antonkiewicz Martyna, Baniel Kamila, Bilicka Natalia, Buczko Aleksandra, Byk Kinga, Cieśla Aleksandra, Czerniak Anita, Ćwiklińska Aleksandra, Dołmant Patrycja, Duda Martyna, Elbruda Natalia, Filaszkiewicz Paulina, Filipek Kamil, Filipowicz Aleksandra Mariola, Filipowicz Dominika, Flasińska Justyna, Gęsina Wiktoria, Goss Tomasz, Gródkowska Monika, Hałuszczak Karolina, Juszczak Klaudia, Kaszkin Łukasz, Kowalewska Patrycja Julita, Krawczyk Aniela, Kubaszek Natalia Olga, Lamparski Kacper Tomasz, Obszański Adam, Październik Milena, Potrapeluk Dominik, Rewiński Mateusz, Rozmarynowicz Kamila, Rudzińska Marlena, Sabiło Julia, Sidor Hanna, Stefanowicz Anna Patrycja, Śreniawska Patrycja, Świstak Emilia, Szymborski Cezary, Wilczyńska Martyna, Witka Marzena, Zaborowska Alicja, Żemier Agnieszka Barbara.

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku 7 stypendiów: Jaworska Kamila, Łachmańska Magdalena, Malinowska Anna, Tyburska Monika, Rapacki Mateusz, Wolicka Paulina, Bołdysz Joanna.

Z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym 12 uczniów odbierze stypendium: Zientkiewicz Wiktoria, Święcka Alicja, Kieniksman Wiktoria, Sadowa Magdalena, Olenkiewicz Julia, Sowińska Aleksandra, Capek Anna, Łopatto Wiktoria, Witkowska Joanna, Czerepko Patrycja, Michalak Adrian, Romańczuk Maciej Cezary.