Z okazji obchodzonego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Grażyna Kluge wręczyła 12 listopada statuetki oraz medale „Amicus Bonus” Dobry Przyjaciel) ustanowione dla uhonorowania pracy i zaangażowania pracowników socjalnych z regionu Warmii i Mazur w pomoc potrzebującym. Jako jedyna z województwa w swojej kategorii takie wyróżnienie otrzymała Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku.

Czym mogliśmy zachwycić, czy wyróżnić się na tle innych placówek? Zapewne niesztampowym podejściem do dziecka. Każde dziecko jest inną, indywidualną jednostką ze swoją historią, ze swoimi emocjami, schematami poznawczymi, nawykami i pragnieniami. Do każdego więc staramy się dotrzeć inaczej, pracować inaczej.

POW SM powstała na bazie projektu „Samodzielne Mieszkanie” jako grupa usamodzielnień, który w nieco zmodyfikowanej wersji trwa nieprzerwanie od 2006 roku.

Projekt stawia na jak najlepsze i kompleksowe przygotowanie młodzieży do szeroko rozumianej samodzielności, wyposażając w takie umiejętności, które bez lęku pozwalają podjąć życie.

Zdjęcie numer 1 w artykule: Amicus Bonus 2015

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Amicus Bonus 2015