Od 10 lat w Unii Europejskiej funkcjonuje program eTwinning, którego celem jest współpraca szkół i przedszkoli, realizowana przy pomocy mediów elektronicznych oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli. W dniach 22-24.10.2015 r. w Brukseli odbyła się europejska konferencja eTwinning, w której wzięło udział 500 nauczycieli i edukatorów z 40 krajów Europy i nie tylko. Wśród zaproszonych nauczycieli znalazł się także Tomasz Rozenbajgier, nauczyciel Zespołu Szkół w Pasłęku, który w ubiegłym roku szkolnym realizował z uczniami projekt w języku rosyjskim „My i Wy – Europejczycy”.

W konferencji uczestniczyły osoby, które zawodowo zajmują się podnoszeniem jakości edukacji w swoich krajach. Spotkać można było zarówno ambasadorów eTwinning oraz nauczycieli zasłużonych dla Programu, jak również nowych eTwinnerów.

Tomasz Rozenbajgier brał udział w licznych warsztatach edukacyjnych towarzyszących konferencji. Ich tematyka była bardzo szeroka i podnosiła znajomość form i metod pracy z uczniami. Istniała także możliwość dzielenia się doświadczeniem i poznania nowych partnerów do dalszej współpracy w ramach programu.

Wspomniany projekt, realizowany przy współpracy z Ukrainą, Litwą i Mołdawią zdobył już w każdym z tych państw Krajowe Odznaki Jakości, czeka obecnie na przyznanie Europejskiej Odznaki Jakości i został zgłoszony do krajowego konkursu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji na najlepszy projekt edukacyjny.

Na zdjęciu – reprezentacja nauczycieli z Polski z pracownikami FRSE.

Zdjęcie numer 1 w artykule: Wizyta w Brukseli