Partnerzy projektu Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego, tj. reprezentanci powiatu ostródzkiego, iławskiego, elbląskiego, Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej oraz Informacji Turystycznej w Ostródzie prezentowali Kanał Elbląski na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Poznaniu, które odbywały się w dniach 15 - 17 października 2015 r.

TOUR SALON to nie tylko najważniejsze w Polsce targi regionów i prezentacje produktów zbranży turystycznej. To prawdziwe święto dla podróżników i miłośników turystyki. Tegoroczne targi, trwające pełne trzy dni, przyciągnęły zwiedzających imprezami towarzyszącymi, odbywającymi się równolegle. Były to m.in. Targi Zabawek i Artykułów dla Dzieci Happy Baby, Targi Gier, Rozrywki i Multimediów Poznań Game Arena oraz Music Lab-Targi Muzyki, Sceny i Oświetlenia. Regionem Partnerskim targów było Green Velo, trasy rowerowe w Polsce Wschodniej. Wystawa „7 Cudów Polski”, przygotowana przez magazyn National Geographic Traveler, prezentowała zdjęcia najpiękniejszych zakątków świata. Stoisko wyposażone było w książki autorstwa Martyny Wojciechowskiej, która była gościem specjalnym targów.

Stoisko Kanału Elbląskiego, wyposażone w makietę pochylni Oleśnica, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Jest to niewątpliwie atut regionu, który trzeba pielęgnować. TOUR SALON jest znakomitym miejscem, aby pokazać zwiedzającym miejsca wakacyjnych inspiracji oraz ich promocji. Miejmy nadzieję, że przełoży się to na znaczący wzrost turystów w naszym regionie.

Magdalena Federewicz

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Powiat elbląski na Międzynarodowych Targach Poznańskich TOUR SALON 2015
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Powiat elbląski na Międzynarodowych Targach Poznańskich TOUR SALON 2015
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Powiat elbląski na Międzynarodowych Targach Poznańskich TOUR SALON 2015