Podczas Dożynek Powiatowych w Gronowie Elbląskim dokonano podsumowania osiągnięć sportowych sezonu 2014/2015. Była to okazja do wręczenia nagród i wyróżnień najlepszym zawodnikom, trenerom i szkołom uczestniczącym w systemie sportowego współzawodnictwa powiatu elbląskiego.

Nagrody Starosty Elbląskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu w roku 2015 otrzymali:

Patrycja Adamczyk – lekkoatletka z Klubu Sportowego „Polonia” w Pasłęku. Mimo młodego wieku odniosła wiele sportowych sukcesów: złoty medal Mistrzostw Polski w czwórboju lekkoatletycznym młodzików 2014 r. złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pięcioboju 2015 r. zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w kolumbijskim Cali, gdzie zajęła 16 miejsce 2015 r.).

Piotr Borysewicz – animator sportu w Pasłęku, wolontariusz i trener w Klubie Sportowym „Polonia” Pasłęk. Bardzo zaangażowany w pracę z młodzieżą, prowadzeni przez niego zawodnicy osiągają wybitne wyniki sportowe złote medale Mistrzostw Polski w LA młodzików i juniorów młodszych, kwalifikacja na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w LA). Pełni funkcję trenera kadry województwa młodzików. W 2015 r. został trenerem kadry narodowej wieloboistów na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w Kolumbii.

Agata Chmielewska – reprezentuje sekcję modelarską przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku. Osiąga znaczące sukcesy w zawodach modeli pływających z napędem silnikowym zdalnie sterowanych. W 2014 r. zajęła VI miejsce na Mistrzostwach Świata w Dessau Niemcy). W sezonie sportowym 2014/2015 zajmowała czołowe miejsca w zawodach Pucharu FSR Polska, ostatecznie zdobywając tytuł Mistrza Polski i złoty medal w klasie V 7,5 cm3 oraz srebro w klasie V 3,5 cm3.

Weronika Kukałowicz – mieszkanka gminy Godkowo, trenuje karate kyokushinkai. W ostatnich latach zajmuje czołowe miejsca w zawodach wojewódzkich i makroregionalnych. W 2013 r. zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushinkai, w tym roku wywalczyła III miejsce. W 2014 r. brała udział w Mistrzostwach Europy w Katowicach.

Kacper Oleszczuk – reprezentuje Klub Sportowy „Polonia” w Pasłęku. Od kilku lat zdobywa medale Mistrzostw Polski i Europy w rzucie oszczepem. W 2015 r. zdobył złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Tallinie z bardzo wysokim wynikiem. Za swoje wybitne osiągnięcia sportowe był już wielokrotnie nagradzany przez Starostę Elbląskiego.

Rafał Staszewski – mieszkający w Tolkmicku zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kontra” Elbląg. Osiąga wysokie wyniki sportowe w boksie. W minionym sezonie zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w kat. wagowej 81 kg, złoty medal w Pucharze Polski w kat. wagowej 75 kg i tytuł najlepszego zawodnika tej imprezy. Jest członkiem kadry narodowej w boksie.

Jan Zamojcin – mieszkający w Tolkmicku zawodnik i trener karate shotokan, od 35 lat prowadzi zajęcia z młodzieżą. Prowadzeni przez niego zawodnicy zdobywają medale na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski. Troje jego podopiecznych zostało w 2015 r. powołanych do kadry narodowej.

Mateusz Zamojcin – mieszkający w Tolkmicku zawodnik uprawiający karate shotokan. W 2014 r. zdobył m.in. brązowy medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Karate „Central Europe Open”, złoty medal na Mistrzostwach Pomorza i Kujaw i brązowy medal na Mistrzostwach Polski WKF. Jest członkiem kadry Polskiego Związku Karate.

Dodatkowo swoją nagrodę przyznał wójt gminy Gronowo Elbląskie Marcin Ślęzak. Otrzymała ją młoda utalentowana szczypiornistka Dominika Hawryszko.

W klasyfikacji generalnej sportowego współzawodnictwa dzieci i młodzieży powiatu elbląskiego za rok szkolny 2014/2015 prowadzonej przez Elbląski Szkolny Związek Sportowy nagrodzono pucharami najlepsze szkoły.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla szkół podstawowych)

I miejsce – SP Młynary

II miejsce – SP Zwierzno

III miejsce – SP Żurawiec