1 września 2015 r. rok szkolny 2015/2016 w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Elbląskiego rozpoczęło 1100 uczniów, w tym uczniów klas pierwszych 320. Codzienną pracę z uczniami po wakacjach podejmuje także 220 nauczycieli i 60 pracowników administracji i obsługi.

Życzymy uczniom, aby nowy rok szkolny był rokiem nauki, a przede wszystkim rokiem ciekawych doświadczeń, zdobywania nowych umiejętności, rozwijania pasji i zainteresowań. Nauczycielom życzymy radości z pracy z uczniami, odkrywania talentów oraz realizacji planów zawodowych i osobistych pasji. Pracownikom administracji i obsługi zadowolenia z uczestnictwa w życiu szkoły i dbałości o jej wizerunek oraz ciekawych kontaktów z uczniami. Rodzicom uczniów uczestnictwa w tworzeniu klimatu wychowania i nauki oraz współpracy na rzecz bezpieczeństwa swoich dzieci w szkołach.

Mamy nadzieję, że stworzone przez samorząd Powiatu Elbląskiego dobre warunki do nauki w placówkach oświatowych, w tym także do kształcenia zawodowego , wykwalifikowana kadra dydaktyczna, przy wsparciu pracowników administracji i obsługi przełożą się na sukcesy naszych uczniów, dając im szansę na kontynuację nauki na wyższych uczelniach, czego wszystkim gorąco życzymy.