Nadszedł czas, aby pochwalić się swoimi osiągnięciami lub zgłosić do konkursu innych społeczników i inicjatywy, które podziwiamy. Właśnie ruszyła kolejna, dwunasta już edycja konkursu „Godni Naśladowania”.

W tym roku mija 12 lat od pierwszej edycji „Godnych Naśladowania”.Patronat honorowy nad konkursem organizowanym rokrocznie przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Ideą „Godnych Naśladowania” jest promowanie najlepszych inicjatyw społecznych organizacji pozarządowych, animatorów, ciał dialogu, samorządów w zakresie współpracy z III sektorem.

Konkurs organizowany jest we współpracy z wieloma partnerami: Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Federacją FOSa, Forum Animatorów Społecznych, Ośrodkiem Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu, Siecią HEROLD oraz po raz pierwszy w tym roku z Siecią Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur „ATOMY”.A to za sprawą nowej kategorii, która przybyła nam w tym roku, tj.Kategorii VIII Grupa Młodzieżowa z Warmii i Mazur Godna Naśladowania.

XII edycja konkursu obejmuje osiem kategorii, tj.

Kategoria Inajlepsza inicjatywa organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego,

Kategoria IInajlepsza inicjatywa samorządu lokalnego województwa warmińsko-mazurskiego w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi,

Kategoria IIInajlepiej działający podmiot dialogu społecznego i obywatelskiego województwa warmińsko-mazurskiego,

Kategoria IVnajlepsza inicjatywa na rzecz osób starszych w województwie warmińsko-mazurskim,

Kategoria VAnimator społeczny,

Kategoria VInajlepszy produkt ekonomii społecznej,

Kategoria VIInajlepsza inicjatywa organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego o charakterze międzynarodowym,

Kategoria VIIIGrupa Młodzieżowa z Warmii i Mazur Godna NaśladowaniaKonkurs.

Formularze do pobrania znajdują się na stronie http://www.ropwwm.org.pl/pl_news_409.html.

Ewentualne pytania można zgłaszać do Agnieszki Sójki, tel. 89523 73 45.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na Gali konkursu Godni Naśladowania w dniu 16 września 2015 roku w Olsztynie.

Zgłoszenia należy przesyłać do 4 września 2015 roku decyduje data wpływu wniosku, NIE data stempla pocztowego)na adres Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. Marka Kotańskiego 1, 10-167 Olsztyn lub w przypadku wersji elektronicznej na adresgodninasladowania@gmail.com.

źródło: http://www.ropwwm.org.pl/pl_news.html