Przejdź do treści.

Menu

W dniach 8-12 lipca br. odbywały się XIX Świętojańskie Zawody Balonowe im. Bogusława Stankiewicza.

Organizatorami imprezy byli Starostwo Powiatowe w Elblągu i Urząd Miejski w Pasłęku.

Dwanaście ekip przyjechało do Pasłęka aby rywalizować ze sobą w dwóch kategoriach: rzuty do celu i pogoni za lisem. W programie przewidziano dwa rodzaje lotów – poranne o godz. 6.00 i wieczorne o godz. 18.00.

Jak co roku ekipy balonowe na cmentarzu Komunalnym w Pasłęku złożyły kwiaty przy grobie Śp. Bogusława Stankiewicza - pomysłodawcy pierwszych zawodów.

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych nie wszystkie z zaplanowanych lotów udało się wykonać.

Po 3 dniach zmagać i podliczeniu punktów, zawody wygrała ekipa z Warszawy w składzie: Vincent Lamort Francja Hanna Machaj i Rafał Wierusz – Kowalski, której wręczono puchar marszałka województwa warmińsko-mazurskiego oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1,5 tys. zł od firmy Kram.

Drugie miejsce nagrodzone Pucharem Starosty Elbląskiego i kwotą 1.300 zł od Burmistrza Pasłęka zajęła załoga dowodzona przez Jacka Bogdańskiego.

Załoga kapitana Antoniego Fiedorczuka zajęła III miejsce na podium i otrzymała Puchar Burmistrza Pasłęka oraz kwotę 1.000 zł od firmy Bartex.

Ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów oraz nagród odbyło się w auli ZSEiT w Pasłęku.