Kontynuacją Dnia Dziecka można nazwać wtorkową wizytę przedszkolaków z Przedszkola Nr 2 w Pasłęku w hali sportowej Zespołu Szkół.

Nauczyciele wychowania fizycznego oraz członkowie Teamu MUSTANG Pasłęk, przygotowali wiele atrakcji sportowych. W półtoragodzinnej zabawie nie zabrakło też promocji zdrowego stylu życia, kolarstwa oraz bezpieczeństwa na rowerze wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Prezentacja rozpoczęła od się rowerów. Najmłodszy, a zarazem najlepszy zawodnik Team Mustang - Adrian Szafrański, zaprezentował różne rowery począwszy od rowerka biegowego i rowerka dla dzieci, poprzez rower miejski, aż po rower górski i rower szosowy. Dzieci z zapartym tchem słuchały ciekawostek i porównywały prezentowane rowery, dostrzegając różnicę między poszczególnymi modelami. Adrian zaprezentował strój kolarski oraz buty, w których zapięcie wzbudziło duże zainteresowanie wśród maluchów.

Jednym z ważniejszych wątków, było bezpieczeństwo. Dzieci miały możliwość założenia kasków rowerowych, by poczuć się jak prawdziwy kolarz.

Po pokazie rowerach uczennice Zespołu Szkół zaprosiły dzieci do zabawy. Przedszkolaki miały możliwość rzucania do kosza, grania w tenisa stołowego oraz spróbowania swoich sił z kijem do unihokeja, jednak największą radość sprawiał materaca do skoku wzwyż. Zabawy było co niemiara.

Na koniec każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę. Mamy nadzieję, że wśród dzieci znajdzie się przyszły Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka, a może mistrz innej dyscypliny sportu.

S. Borysewicz

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Przedszkolaki w Zespole Szkół w Pasłęku