Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku pragnie serdecznie zaprosić uczniów wszystkich szkół powiatu elbląskiego do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Języka Rosyjskiego i Wiedzy o Rosji pod honorowym patronatem Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Elblągu, a współorganizatorem konkursu jest Zespół Szkół w Pasłęku.

Celem konkursu jest propagowanie języka, historii, geografii i kultury Rosji. Jest on przeznaczony dla wszystkich uczniów, bez względu na to czy w szkole wykładany jest język rosyjski. Organizatorzy przewidzieli cztery kategorie wiekowe i tematyczne:

1) uczniowie klas I-III szkół podstawowych – konkurs plastyczny „Moja matrioszka” technika i wielkość prac dowolna)

2) uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych – test wiedzy „Geografia i kultura Rosji”

3) uczniowie gimnazjum – test wiedzy „Historia Rosji i język rosyjski”

4) uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – test leksykalno-gramatyczny i wiedzy o Rosji

Prace plastyczne należy dostarczyć do organizatora do 10 czerwca 2015 r. decyduje termin wpływu prac do siedziby) na adres podany w nagłówku pisma. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 czerwca i tego dnia zwycięskie szkoły poinformujemy telefonicznie. Wręczenie nagród nastąpi 12 czerwca o godz. 13.45 w siedzibie TPLO.

Testy wiedzy 30 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru, gdzie tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa) odbędą się 12 czerwca o godz. 12.00 w Zespole Szkół w Pasłęku, ul. Zwycięstwa 28. Rozstrzygnięcie nastąpi w ten sam dzień o godz. 13.45. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu.

Zgłoszenia uczniów prosimy kierować na adres mailowy: tplo@tlen.pl . W zgłoszeniach prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników, nazwy szkół oraz imiona i nazwiska nauczycieli przygotowujących do konkursu każdy z nich otrzyma podziękowanie).

Zachęcamy do udziału!

TomaszRozenbajgier