W ostatnią sobotę w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu miał miejsce Piknik Rodzinny z okazji Dni Funduszy Europejskich. To właśnie dzięki nim rok temu otwarta została wyremontowana nowa infrastruktura turystyczna.

O 12.00 sezon został rozpoczęty wciągnięciem flag Polski i UE na maszty. Następnie każdy, kto przyszedł mógł wziąć udział w spływie kajakowym wodami Zalewu Wiślanego, spróbować swych sił jako żeglarz na jachcie kabinowym. Dla dzieci został zorganizowany plac zabaw, gdzie można było zdobywać kupony zamieniane następnie na różnorakie nagrody.

Koło Gospodyń Wiejskich z Kamionka Wielkiego przygotowało pyszne potrawy regionalne, przy ognisku można było upiec kiełbaskę.

W ciągu dnia na nowej letniej scenie można było posłuchać szant na żywo w wykonaniu stałego bywalca gdańskiego klubu „Zejman”

Kto doczekał do godziny 19.00, na pewno nie pożałował. Zgodnie z programem zagrał zespół szant owy „Siebie Warci” z Wejcherowa. Pieśni żeglarskie przy zachodzie słońca w pięknej scenerii zabrzmiały zjawiskowo.

J. Sukow

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Piknik rodzinny z okazji Dni Funduszy Europejskich w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu za nami
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Piknik rodzinny z okazji Dni Funduszy Europejskich w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu za nami
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Piknik rodzinny z okazji Dni Funduszy Europejskich w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu za nami