Od 28 kwietnia do 2 maja 2015 r. odbywały się w Karlinie XV Mistrzostwa Polski Kobiet seniorek) w boksie. Uczestniczyły w nich 62 zawodniczki z 37 klubów. Z wicemistrzowskim tytułem wróciła Karolina Miętka reprezentująca UKS Kontra Elbląg, która odbywa staż w Starostwie Powiatowym w Elblągu. Dzisiaj 5 maja) odebrała gratulacje od starosty Macieja Romanowskiego i wicestarosty Zbigniewa Lichuszewskiego.

Pani Karolina, ubiegłoroczna wicemistrzyni Młodzieżowych Mistrzostw Polski, w tym roku już jako seniorka walczyła o medal Mistrzostw w kategorii wagowej do 51 kg. Pierwszy pojedynek, stoczony z zawodniczką Zagłębia Konin Katarzyną Modelską, przyniósł Karolinie Miętce bezapelacyjne zwycięstwo z wynikiem 3:0. Dopiero w finałowej walce reprezentantka naszego regionu została zmuszona uznać wyższość swojej przeciwniczki, Eweliny Wicherskiej PKB Poznań aktualnej wicemistrzyni Europy oraz wielokrotnej mistrzyni Polski Seniorek w boksie. Tym samym Karolina Miętka uzyskała tytuł Wicemistrza Polski i do wicemistrzowskiego tytułu MMP z roku ubiegłego dołożyła srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorek.

Wysokie osiągnięcia młodej zawodniczki potwierdzają jej wysoką formę i stanowią dobry punkt wyjścia do kolejnych rozgrywek. To oprócz doskonałej promocji tego niełatwego sportu w kategorii żeńskiej również promocja naszego regionu. Życzymy Karolinie dalszych sukcesów, stałego wzrostu formy, godnych przeciwniczek oraz efektownych pojedynków w szermierce na pięści.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Wicemistrzyni Polski w Starostwie Powiatowym w Elblągu!
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Wicemistrzyni Polski w Starostwie Powiatowym w Elblągu!
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Wicemistrzyni Polski w Starostwie Powiatowym w Elblągu!
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Wicemistrzyni Polski w Starostwie Powiatowym w Elblągu!
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Wicemistrzyni Polski w Starostwie Powiatowym w Elblągu!