W dniu 20 marca 2015 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Elblągu odbyły się powiatowe eliminacje do XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015 pod hasłem: „Bezpieczeństwo i rozwaga -tego od Ciebie każdy wymaga!”

Celem konkursu jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.

Na eliminacje powiatowe wpłynęło łącznie 99 prac, które zostały nadesłane z terenu powiatu elbląskiego, w następujących grupach:

• I grupa – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych;
  • II grupa – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych;
  • III grupa – uczniowie gimnazjów;

Komisja w składzie:

1. Przewodniczący Komisji: Stanisław Sołowiej - Starostwo Powiatowe w Elblągu,
  2. Członek Komisji: Katarzyna Sawicka - nauczyciel w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym,
  3. Członek Komisji: bryg. Krzysztof Bogusławski - Komenda Miejska PSP w Elblągu,
  4. Członek Komisji: Łukasz Laskowski – Starostwo Powiatowe w Elblągu,
  5. Sekretarz Komisji: Iwona Martynowicz – Starostwo Powiatowe w Elblągu,

po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami wyróżniła następujące osoby:

• w I grupie:

I miejsce - Karolina Ruśniak - S.P im. Stefana Żeromskiego w Młynarach,

II miejsce - Natalia Rakoczy - S.P im. Stefana Żeromskiego w Młynarach,

III miejsce - Barbara Kaniewska - S.P w Błudowie,

IV miejsce - Filip Ludwinowicz - Zespół Szkół w Młynarach,

V miejsce - Gabriela Jaczewska - S.P im. Bohaterów Westerplatte w Godkowie,

• w II grupie:

I miejsce - Michał Bereżański - S.P im. Janusza Korczaka w Rogajnach,

II miejsce - Filip Knyżewski - S.P im. Janusza Korczaka w Rogajnach,

III miejsce - Zuzanna Walczak - S.P im. Janusza Korczaka w Rogajnach,

IV miejsce - Wiktoria Jezierska - S.P w Gronowie Górnym,

V miejsce - Wiktoria Frąszczak - S.P w Gronowie Górnym,

• w III grupie:

I miejsce - Martyna Sadowska – Gimnazjum w Dobrym,

II miejsce - Aleksandra Dzika - Gimnazjum w Dobrym,

III miejsce - Arkadiusz Smotrycki - Gimnazjum w Dobrym,

IV miejsce - Klaudia Maszkowska - Gimnazjum im. Powstańców Listopadowych w Gronowie Elbląskim,

V miejsce – Alicja Ochalik - Zespół Szkół w Rychlikach

Wyróżnione prace zostały zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem Bezpieczeństwo i rozwaga -tego od Ciebie każdy wymaga!” na szczeblu wojewódzkim i zostaną przesłane do Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 8 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 9 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 10 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 11 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 12 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 13 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 14 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 15 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 16 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 17 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 18 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 19 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!
Zdjęcie numer 20 galerii dla artykułu: Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!