W dniu 26 lutego 2015 r. grupa uczniów z klasy I technik hotelarstwa) z Technikum nr 1 przy Zespole Szkół w Pasłęku wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do HOTELU ELBLĄG****. Opiekunem grupy była nauczyciel zawodu Pani Aleksandra Szymańska. Głównym celem zajęć było przybliżenie młodym hotelarzom hotelu wysokiej kategorii i świadczonych w nim usług. Powitał nas Pan Ryszard Wójcik - menager techniczny hotelu, który był naszym przewodnikiem po obiekcie. Opowiedział nam o historii budowy hotelu, aktualnej pozycji hotelu na rynku usług hotelarskich w regionie i w Polsce.

Zapoznaliśmy się ze specyfiką pracy w obiekcie pod ścisłą kontrolą konserwatora zabytków. Hotel Elbląg**** jest postawiony na fundamentach Domu Królów na Starym Mieście w Elblągu. Nawiązując do tej historii restauracja hotelu nazywa się Dom Królów.

Następnie młodzież zapoznała się z układem funkcjonalnym obiektu. Poznała recepcję i hall z lobby barem. Ciekawostką był Buisness Corner. Obejrzała jednostki mieszkalne i ich wyposażenie. To aktualny temat omawiany na lekcjach hotelarstwa.

Następnie obejrzeliśmy miejsca, gdzie świadczone są usługi rekreacyjno-wypoczynkowe z SO Natural SPA i strefę SPA & Welness. Ciekawostką dla wszystkich był hotelowy podziemny garaż, jedyny taki w najbliższej okolicy. Hotel posiada także dużą salę konferencyjną mogącą przyjąć nawet 300 osób.

Na każdym kroku spotykaliśmy się z życzliwym przyjęciem. Obserwując pracę personelu i kierownictwa, młodzież mogła przekonać się, jak ważna w zawodzie hotelarza jest estetyka i etykieta. Była to dobra lekcja hotelarstwa. Młodzież zrozumiała, dlaczego na lekcjach hotelarstwa tak dużo mówi się o gościnności i etyce zawodowej.

Na zakończenie Pan Ryszard Wójcik przyjął nasze zaproszenie do odwiedzenia naszej szkoły i przeprowadzenie warsztatów z pracy w recepcji oraz walorów turystycznych naszego regionu, w których jest wybitnym specjalistą. Wszystkich czytających pozdrawiają: Roksana Jóźko, Sylwia Wytrwał, Natalia Siemionowska, Aleksandra Zylbert, Piotr Karaszkiewicz, Adam Domalewski, Kamil Stefański oraz opiekun grupy Aleksandra Szymańska.

Aleksandra Szymańska

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?
Zdjęcie numer 5 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?
Zdjęcie numer 6 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?
Zdjęcie numer 7 galerii dla artykułu: Co u hotelarzy?