W dniu 27.02.2015 roku, odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi i oddanie do użytku inwestycji pn. "Przebudowa garażu na pomieszczenia pralni w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim". Sfinansowana przez Samorząd Powiatu Elbląskiego oraz PFRON inwestycja wpłynie na zwiększenie możliwości Zakładu w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zaliczanych do znacznego i umiarkowanego stopnia niepełnosprawności zatrudnianych w ZAZ, poprawę ich warunków pracy, umożliwi podniesienie jakości i standardu świadczonych usług pralniczych, a także wpłynie na poprawę konkurencyjności Zakładu na rynku pralniczym w naszym regionie.

Obok pracy zarobkowej osoby niepełnosprawne uczestniczą w rehabilitacji społecznej, medycznej, przygotowując się do życia w otwartym środowisku. Uczą się również pełnego, niezależnego i aktywnego życia na miarę swoich indywidualnych potrzeb .

W pralni pod okiem dwóch Pań specjalistek – rzemieślników pracuje 12 pracowników niepełnosprawnych. Pralnia jest ekologiczną pralnią wodną przystosowaną do wykonywania usług pralniczych z tzw. "barierą higieny", która wymagania jest w praniu pościeli, bielizny, ubrań ochronnych i roboczych takich jednostek jak szpitale, przychodnie zdrowia, gabinety medyczne, DPS itp.

Dzięki rozbudowie pralni możliwe będzie zwiększenia zatrudnienia w tym dziale.

przyg. ZAZ Kamionek Wielki

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Oddanie do użytku inwestycji w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Oddanie do użytku inwestycji w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Oddanie do użytku inwestycji w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim