W zawiązku z ogłoszonym otwartym konkursem ofert przez Zarząd Powiatu w Elblągu nabór wniosków 07.01 – 06.02.2015 r.) dla podmiotów niezaliczonych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku na zadania z zakresu:

1. Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego,
  2. Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej,
  3. Turystyki i krajoznawstwa,
  4. Nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania,

informuję, że organizuję w dniu 14 stycznia 2015 r. godz. 14.00 w Starostwie Powiatowym w Elblągu sala 402 spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych zainteresowanych konkursem.

Uczestnicy spotkania zapoznani zostaną m.in. z warunkami konkursu ofert, sposobem wypełnienia wniosku aplikacyjnego, prowadzeniem dokumentacji, a szczególnie rozliczeniem zadań.

Jednocześnie informuję, że dla zainteresowanych organizacji, w trakcie spotkania prowadzone będą konsultacje planowanych do złożenia w ramach konkursu projektów.

Starosta Elbląski

Maciej Romanowski

Program spotkania:

1. Wprowadzenie - Starosta Elbląski
  2. Omówienie Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2015 i warunków konkursu ofert – Gabriela Effenberg – naczelnik Wydziału PEKS
  3. Podstawowe zasady skutecznego projektowania – Gabriela Effenberg – naczelnik Wydziału PEKS
  4. Przygotowanie wniosku aplikacyjnego – Karina Ulewska – inspektor Wydziału PEKS
  5. Prowadzenie dokumentacji, rozliczanie zadań, składanie sprawozdań, kontrola – Marek Murdzia – inspektor Wydziału PEKS
  6. Sprawy różne oraz konsultacje dotyczące indywidualnych projektów