Klub Nowodworski ogłasza nabór zgłoszeń na lokalne inicjatywy obywatelskie dla środowiska do zrealizowania w latach 2015-2017. Na podstawie minimum 20 wybranych inicjatyw zostanie sporządzony przez Klub Nowodworski zbiorczy wniosek do programu Edukacja Ekologiczna Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warunkiem realizacji inicjatyw będzie otrzymanie dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wówczas realizacja inicjatyw będzie odbywać się za pośrednictwem Klubu Nowodworskiego przy współpracy z Autorem inicjatywy. W przypadku nie otrzymania dotacji za zgodą Autora inicjatywy pomysł zostanie zakwalifikowany do kolejnych naborów.

Zasięg terytorialny projektu obejmujeregion Żuław Delty Wisły, w tym następujące miasta igminy żuławskie:

Nowy Dwór Gdański, Stegna, Ostaszewo, Sztutowo, Krynica Morska, Nowy Staw, Malbork, Miłoradz, Elbląg, Markusy, Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie, Gronowo Elbląskie, Suchy Dąb.

Kwota wsparcia jednej inicjatywy może mieścić się w granicach od 5.000 do 25.000 zł. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi do 100 % kosztów kwalifikowanych.

ogłoszenie o naborze zgłoszeń>>
formularz zgłoszenia inicjatywy>>