„Patriotyzm nie jest krótkotrwałym wybuchem uczucia, lecz cichym i niewzruszonym oddaniem przez całe życie”
Adlai Ewing Stevenson)

11 listopada, to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa.

Z tej okazji dnia 13 listopada 2014 r. uczniowie klasy I B z I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Pasłęku przygotowali pod opieką pani Moniki Kozakiewicz uroczysty apel poświęcony tym, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu ojczyzny, byśmy mogli żyć dziś w wolnej Polsce.

Młodzież zaprezentowała polską drogę do niepodległości odwołując się do ważnych dla narodu wydarzeń historycznych, a widzowie dzięki montażowi słowno-muzycznemu mogli przenieść się do czasów odległych i obcych, posłuchać o sytuacji naszej ojczyzny pod zaborami, represjach i walce Polaków, którzy nie godzili się na niewolę.

Piękno i powagę wierszy przepleciono zestawem pieśni patriotycznych oraz wykonaniem piosenki własnego autorstwa.

Uczniowie biorący udział w apelu mieli też niecodzienną okazję spotkać się z generałem brygady Ryszardem Jabłońskim, byłym dowódcą 1 Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej. Zaproszony gość podzielił się z młodzieżą refleksją na temat problemu wolności, niepodległości, patriotyzmu i postaw obywatelskich. Przedstawił prezentację ilustrującą udział polskich żołnierzy w misjach zagranicznych oraz życie codzienne w krajach, które są wolności pozbawione.

dyr. K. Panimasz
Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Pasłęku
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Pasłęku