Kolejny rok szkolny otwierają podsumowania i zbieranie nagród za osiągnięcia. To czas docenienia ciężkiej pracy zarówno artystycznej, jak i z zakresu nauki. To motywacja do ciągłego rozwijania się iposzukiwania własnych dróg.

6 listopada Adrianna Leszczyńska, tegoroczna maturzystka, w Sali Balowej Zamku Królewskiego wWarszawie z rąk pani Minister Moniki Smoleń odebrała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżnienie otrzymało w tym dniu 60 uczniów szkół artystycznych baletowych, muzycznych i plastycznych) w Polsce, wybranych spośród ponad 90 tys. wszystkich uczniów kształcących się w szkolnictwie artystycznym. Zarówno nagrodzonym jak i nauczycielom prowadzącym uczniów oraz dyrektorom pani Minister gratulowała osiągnięć, doceniając ich trud, ciężką pracę oraz stwarzanie warunków do doskonalenia i pielęgnowania talentu.

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert uczniów – stypendystów z Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych w Warszawie i Bielsku Białej oraz Zespołu Szkół Muzycznych w Łodzi.

Ada w 2014 roku reprezentowała szkołę na Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa iRzeźby w Łomży w kategorii Malarstwo, zdobywając najwyższy wynik 29,8/30 pkt) spośród wszystkich uczestników w Polsce i tym samym wynosząc szkołę wraz z koleżankami na I miejsce wmakroregionie. Uzyskane wyniki pozwoliły jej zakwalifikować się do dalszego etapu, który odbył się w Dłużewie, gdzie zajęła VII miejsce, zdobywając indeks. We wrześniu 2014 roku zajęła II miejsce wkategorii malarstwo w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, „Inspirowane wsią”. To tylko wierzchołek osiągnięć Ady. Ale w przypadku tej maturzystki można być spokojnym o jej rozwój artystyczny.

Krystyna Brinkiewicz
Dyrektor Szkoły

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Uroczystość wręczenia Stypendium Ministra Kultury na Zamku Królewskim w Warszawie dla uczennicy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Uroczystość wręczenia Stypendium Ministra Kultury na Zamku Królewskim w Warszawie dla uczennicy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym